5ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας για την Οδική Ασφάλεια - 1ο Βραβείο - Τελετή βράβευσης

braveysi 1 braveysi 3

Την 1η Δεκεμβρίου 2022 είχαμε τη χαρά να παραβρεθούμε με μαθητές και γονείς των Δ1 και Δ2 τάξεων στην απονομή των βραβείων του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς» που έγινε στο Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος» στην Αθήνα.

Συγκεκριμένα οι μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν στον διαγωνισμό  «Οδική ασφάλεια παντού και πάντα»  με την δημιουργία σύντομου βίντεο (σποτ) αποσπώντας το 1ο Βραβείο εξ ημισείας με το 5ο Δ.Σ. Πυλαίας.

Θέμα του σποτ ήταν το ποδήλατο ως εναλλακτικό μέσο μετακίνησης, που συμβάλλει στην οδική ασφάλεια, στο σεβασμό προς το περιβάλλον και τον άνθρωπο. Οι μαθητές των τάξεων που συμμετείχαν είναι: Δημήτρης Α., Σοφία Β., Κωνσταντίνος Δ., Τζέσικα Κ., Θωμάς Κ., Κωνσταντίνος Κ., Βασιλική Κ., Θωμάς Μ., Γιώργος Ου., Κωνσταντίνος Π., Ευθυμία Π., Μαλαματένια Π., Αθανασία Π., Ελπινίκη Στ., Ελένη Τ, Ιωάννης Τ., Νικόλας Α.,  Βασιλική Α., Ρουζντιάν Γκ., Δημήτρης Δ., Ζωή Ι., Νικολέτα Κ., Ιγνάτης Λ., Σταύρος Μ., Ευάγγελος Ν., Σταύρος Π., Ερμέλ Π., Παναγιώτα Π., Γαλήνη Σ., Ιωάννα Σ., Δημήτρης Τ., Χρύσα Χρ.

Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την οργάνωση της μετάβασης στην Αθήνα και την εύρεση χορηγιών.

Επίσης ευχαριστούμε για τις χορηγίες τη  Δήμαρχο Σκύδρας Κατερίνα Ιγνατιάδου, την Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Ιωάννα Βέργου, τις εταιρίες «Αγρολύσις», «Μεγακλής Μεταφορική», το κέντρο «Εξέλιξη & το ευ του λόγου», το ζαχαροπλαστείο «Κατσικάρης», το κέντρο ξένων γλωσσών «XanthiPavlidou», το κέντρο ξένων γλωσσών «Kelly’s» και το market «Δημητριάδη».

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που εργάστηκαν γι’ αυτή τη διάκριση και στους εκπαιδευτικούς Ιωάννη Χρυσοχοΐδη, Βασίλη Ελευθεριάδη και Αναστασία Χατζή .

Όλοι οι δρόμοι ας μας οδηγούν στη χαρά και τη δημιουργία!

braveysi 2 braveysi 4