Την Παρασκευή 29 Μαρτίου, μαζί με άλλα σχολεία, πήγαμε σε μια αθλητική διοργάνωση, που έγινε στο Δημοτικό Σχολείο Σεβαστειανών, για να γνωρίσουμε κάποια αθλήματα, με τα οποία δεν συνηθίζουμε να ασχολούμαστε στην περιοχή μας. Αυτά ήταν: Το Κροκέ, η Ξιφασκία, η Τοξοβολία και το Πετάνκ. Εμένα μου άρεσε πιο πολύ το Πετάνκ και παίζεται ως εξής:

Υπάρχει ένα σημάδι, παίρνεις δύο μπάλες μεταλλικές και προσπαθείς η μπάλα σου να φτάσει όσο πιο κοντά γίνεται στο σημάδι. Παίξαμε σε ομάδες τριών ατόμων. Όποιος  κέρδιζε, περνούσε στην επόμενη φάση. Εγώ κατάφερα να πάρω την πρώτη θέση και χάρηκα πολύ. Στο τέλος, έγινε η απονομή των βραβείων από τους διευθυντές των σχολείων, που συμμετείχαν. Ήταν μια τέλεια μέρα και ελπίζω να ξαναγίνουν τέτοιοι αγώνες. Ν.Τ.